K čemu se vám mohou hodit malé magnetické kuličky? Jsou například základem magnetické stavebnice NeoCube, vytvoříte z nich náramek na ruku, ale hlavně nekonečné množství 2D i 3D tvarů. Inspirujte se v článku a vyzkoušejte, je to zábava.
Kuličky z neodymu jsou sice malé, mají však velkou sílu. Například jedna neodymová kulička o průměru 5 milimetrů má magnetickou sílu skoro půl kilogramu. Menší magnetické kuličky jsou základem magnetické stavebnice NeoCube.
Magnetický hlavolam NeoCube seženete v různých provedeních, se stříbrnými, pozlacenými i různě barevnými kuličkami. Součástí stavebnice je jich 216.
Skládáním do různých 2D i 3D tvarů si cvičíte prsty i kreativní myšlení. A hlavně si uvolníte mysl od každodenního shonu.
Co se dá z NeoCube vytvořit?
1) Sestavte z magnetických kuliček základní tvar – kostku
Z obchodu bývá 216 neodymových kuliček pěkně složených do úhledné kostky. Ale když pak kostku rozložíte, kuličkám se držet tvar moc nechce. Proč? Protože vám nemusí správně „sedět“ jejich magnetické póly. Podívejte se na postup, jak magnetické kuličky zase do kostky složit zpět.
Celý návod, jak z NeoCube složit kostku, omrkněte na magnetickém blogu Unimagnet.
2) Poskládejte magnetické kuličky do pyramidy
Pokud už magnetické kuličky do kostky složit umíte, zkuste sestavit pyramidu. Skládá se z jednotlivých pater. Je dobré si nejprve složit z kuliček hada a toho pak obtáčet dokola.
Vyzkoušejte postup na postavení pyramidu například v tomto návodu na skládání magnetických kuliček.
3) Vytvořte si z kuliček a mincí magnetický náramek
Z malých neodymových kuliček se dá složit i ozdoba na ruku – magnetický náramek s mincemi. Anebo si můžete pak dílo připnout třeba na kovovou zárubeň dveří a vytvořit si tak zajímavou dekoraci do bytu.
Stačí vám k tomu magnetická stavebnice NeoCube a pár mincí. Podívejte se v návodu, jak magnetický náramek sestavit, je to jednoduché.
Ať se dílo podaří, příjemnou zábavu!